Kolejnym rodzajem folii, która zapewni prywatność w Twoim lokalu – jednocześnie nie ograniczając widoku na zewnątrz – jest folia przyciemniająca. Przyciemnienie szyb staje się ostatnio coraz bardziej popularne, szczególnie w biurowcach, lokalach usługowych oraz samochodach. Znajduje to swoje uzasadnienie w aspekcie praktycznym, jak i wizualnym.

Głównym celem folii przyciemniającej jest ograniczenie dostępu światła dziennego do pomieszczenia. W ciepłe dni chroni przed nagrzewaniem się lokalu, zatrzymując od 90 do 99,9% promieniowania UV i nawet do 90% ciepła. W zimę natomiast zapobiega utracie ciepła, pozwalając zaoszczędzić koszty klimatyzacji, jak i ogrzewania. Struktura folii umożliwia dopasowanie jej do dowolnego kształtu szyby. Jest tańsza od klasycznych rolet, czy żaluzji, mimo zdecydowanie większego wachlarza korzyści. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zminimalizować koszty materiału, zachowując przy tym najwyższą jakość.

Lustrzane folie przeciwsłoneczne, określane także mianem refleksyjnych lub luster weneckich nadadzą charakteru każdemu budynkowi. Poza ochroną przed promieniowaniem UV utrudniają, a czasem całkowicie uniemożliwiają wgląd do wnętrza. Dlatego tak często wykorzystywane są w biurach, hotelach i galeriach handlowych. Folia redukuje promieniowanie IR (podczerwone, czyli emitujące ciepło) poprzez odbicie energii słonecznej. Sprawia, że promienie słoneczne nie rażą nas w oczy. Nie zaburza także kontrastu i nie zmienia się widzenie rzeczywistości. Mówiąc lakonicznie, sposób działania folii zbliżony jest do funkcjonowania okularów przeciwsłonecznych. Dzięki jej zastosowaniu nasze oczy widzą lepiej, skóra wygląda zdrowiej, a wyposażenie mieszkania, biura, czy lokalu przestaje być narażone na efekt blaknięcia i odbarwiania kolorów. Dodatkowo, aplikacja folii chroni szybę przed pęknięciem oraz odpryskami szkła. Zwiększa zatem bezpieczeństwo podczas przypadkowego zderzenia się z szybą lub jej całkowitego rozbicia.

Folia przyciemniająca w ciepłe dni chroni przed nagrzewaniem się lokalu, zatrzymując od 90 do 99,9% promieniowania UV i nawet do 90% ciepła. W zimę natomiast zapobiega utracie ciepła, pozwalając zaoszczędzić koszty klimatyzacji, jak i ogrzewania.

Zalety:

W ciągu dnia, przy świetle słonecznym powierzchnia lustrzana powstaje od zewnętrznej strony okien. Efekt lustra otrzymuje się wtedy, kiedy miejsce chronione jest mniej oświetlone niż miejsce, z którego się obserwuje. W nocy, przy zapalonych światłach wewnątrz budynku efekt ten jest odwrotny. W zależności od wybranej serii, folia lustrzana występuje w kilku stopniach przyciemnienia. Jej zakres stanowi od 5 do 50% transmisji światła widzialnego. Dodatkowo, na folię można nałożyć wydrukowaną i wyciętą grafikę. Taki zabieg pozwoli uzyskać wyjątkowo oryginalny i niecodzienny efekt wizualny, który przykuje najbardziej wybredne oko.

Zastanawiasz się, czy folia przyciemniająca sprawdzi się przy Twoim projekcie?

Nasi Specjaliści z chęcią Ci pomogą i odpowiedzą na każde pytanie.

katarakt ameliyati